Właściwości orzechów brazylijskich? Cena, kalorie, selen, zdrowie itp.

orzechy brazylijskie

Dlaczego warto jeść orzechy brazylijskie?

W okresie świątecznym w każdym domu spożywa się więcej różnorakich smacznych posiłków. Wtedy również na naszych stołach zaczynają się pojawiać również orzechy. Znajdą się wśród nich również takie wyszukane propozycje jak orzechy brazylijskie. Czasami warto się zastanowić nad tym czy można po nie sięgać i czy to się opłaca.

To, że orzechy mają dobry wpływ na nasz organizm wie chyba każdy. Są one oczywiście dość kaloryczne, ponieważ składają się w głównej mierze z tłuszczy, ale tak naprawdę są to tłuszcze nienasycone, które w naszym organizmie zrobią więcej dobrego niż złego. Dlatego po orzechy warto sobie sięgać przynajmniej 3 razy w tygodniu. Wśród nich powinny znaleźć się także te brazylijskie.

Orzechy brazylijskie to nasiona drzewa, które nazywa się jako orzesznica wyniosła. Najwięcej znajdować się ich będzie na terenie lasów Amazonii. Orzechy brazylijskie mają w swoim składzie bardzo dużo tłuszczu a mało tanin. Dodatkowo znajduje się tam większa ilość selenu, który ma doskonałe i silne działanie przeciwutleniające. W dużej mierze to właśnie ten składnik będzie wzmagał pracę innych elementów przeciwutleniających.

Jeśli będzie się spożywać orzechy brazylijskie można oczekiwać na wiele pozytywnych efektów ich działania. Będą one poprawiały odporność organizmu i mogą doskonale wpływać również na funkcjonowanie układu sercowego i naczyniowego. Skład tłuszczów w tych orzechach jest bardzo specyficzny i gwarantuje, że zmniejszać się będzie zły cholesterol oraz nadciśnienie.

Czy po orzechy brazylijskie należy sięgać w jakichś szczególnych przypadkach?

– mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że takie orzechy będą polecane między innymi osobom, które są po różnych zabiegach. Świetnie sprawdzają się po poparzeniach ponieważ można oczekiwać na regenerację skóry z ich strony.

Olej, który jest wytłaczany z orzechów brazylijskich jest bardzo chętnie obecnie stosowany w kosmetyce, ponieważ mamy tam między innymi wysokie stężenie kwasu oleinowego. W sumie będzie go tam około 50%. Dzięki temu nasza skóra będzie lepiej chroniona przed niekontrolowaną utratą wody, która będzie dla nasze organizmu tak bardzo ważnym elementem.

Ostrzeżenia

Na pewno trzeba pamiętać o tym, że gdy ktoś jest na diecie powinien pilnować bardzo dokładnie jakie ilości orzechów decyduje się spożywać. Czasami można z nich rezygnować ponieważ mają niestety wysoką kaloryczność. Orzechy takie są jednocześnie bardzo smaczne jak i też zdrowe, gdy będą dostarczały do naszego organizmu tłuszcze wielonienasycone.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s